Maciej Sieńczyk. Spotkanie po latach

7-23 września 2023

7 września 2023 roku Galeria aTAK otwiera drugą już indywidualną wystawę rysunków Macieja Sieńczyka. Wystawa została zorganizowana w związku z ukazaniem się w Wydawnictwie Literackim powieści graficznej artysty, zatytułowanej Spotkanie po latach". Galeria aTAK zaprezentuje projekty ilustracji do tej książki wraz z wydrukami niektórych z nich, w postaci autorskich grafik.

Jego Spotkanie po latach" stanowi oryginalną, intrygującą propozycję artystyczną. Dorota Masłowska pisząc o najnowszej książce Sieńczyka trafia w sedno: „W niepodrabialnym stylu, zarazem wytwornym i potwornym, wybitny artysta wciąga nas na manowce swojej wyobraźni. Spotkanie po latach" jest taką właśnie wędrówką po jej odrażających bezkresach, pętlach, tunelach, lejach. (...). Szybko zrezygnować czytelnik musi z poczucia, że wie, gdzie tu jakaś reguła, plot; na próżno usiłuje przejrzeć bieg wypadków."

Maciej Sieńczyk zilustrował między innymi książki Doroty Masłowskiej, Adama Wiedemanna, Michała Witkowskiego. Jest autorem rysunków do czasopism: „Przekrój", „Newsweek", „Polityka", „A4", „Wysokie obcasy", „Exklusiv" i innych. Opublikował albumy komiksowe: Hydriola" (2005), Wrzątkun" (2009) i Przygody na bezludnej wyspie" (2012), a także powieść Wśród przyjaciół" (2016). Artysta był nominowany do nagrody NIKE.


FaLang translation system by Faboba