Sjesta - Pejzaż Południa 2012

08 marca - 11 maja 2013

Sjesta to wystawa podsumowująca plener zorganizowany przez Krzysztofa Musiała, którego gośćmi i uczestnikami byli: Stanisław Baj, Urszula Kałmykow, Arek Karapuda, Magdalena Laskowska, Wiktor Dyndo i Łukasz Zedlewski.

Grupa artystów-przyjaciół, w różnym wieku i o różnym temperamencie twórczym, których wspólnym celem stała się eksploracja Toskanii – krainy wielkiej sztuki minionych wieków, nieposkromionego słońca i wspaniałego wina. To, czego doświadczyli, co zdążyli zanotować na miejscu, co wreszcie zainspirowało ich do twórczej interpretacji za pomocą malarstwa, można oglądać na wystawie prezentującej dorobek ich pobytu w Vellano.

Prace będące efektem dwutygodniowego pleneru w skąpanej południowym słońcem Toskanii są tak różne, jak różne są twórcze postawy ich autorów. Od małych i szybkich, ekspresyjnych szkiców z natury po większe malarskie kompozycje będące „wolną interpretacją" toskańskich motywów; od obrazów opartych na wysmakowanych grach formalnych, po prace o silnym ładunku treściowym.

Wystawie towarzyszy ilustrowany katalog z tekstami Stanisława Baja, Arka Karapudy oraz wstępem Krzysztofa Musiała.

 

O wystawie:

Relacja z wystawy Patrycji Nikiel z Poland-art

 

 

FaLang translation system by Faboba